Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Golenie, wyrywanie, woskowanie … wszystko to wymaga czasu, ale dla osób, które preferują gładką, pozbawioną włosków skórę, mogą wydawać się jedynymi dostępnymi opcjami. Jednak zamiast tych bolesnych i często mało efektownych metod możesz wybrać bardziej trwały efekt jaki daje depilacja laserowa. Ta zaawansowana technologicznie metoda wykorzystuje światło, aby zniszczyć mieszek włosowy, pozostawiając skórę gładką na lata. Już po kilku sesja następuje trwała depilacja laserowa w Gdyni (o niej więcej tutaj: http://vectusgdynia.pl/mezczyzni/)

Na czym polega depilacja laserowa?

Do oczyszczonego i ogolonego obszaru depilacji, przykłada się głowicę lasera. Wiązka wytwarza impuls skoncentrowanego światła, które zostaje pochłonięte przez melaninę, czyli pigment znajdujący się w mieszku włosowym. Dochodzi do uszkodzenia cebulki włosa, w efekcie czego ten nie odrasta. Depilacja laserowa jest skuteczna jedynie na włoski w fazie wzrostu. By całkowicie pozbyć się owłosienia potrzeba kilku sesji zabiegu jakim jest depilacja laserowa Ile zabiegów jest niezbędne zależy od rodzaju lasera czy rodzaju włosów.

Czy depilacja laserowa boli, to kwestia indywidualna.  Zazwyczaj odczuwalne są jedynie delikatne ukłucia, które mogą powodować dyskomfort. Lasery jak Vectus posiadają schładzarkę, dzięki czemu usuwanie włosów laserem jest bezbolesne.

Przeciwwskazania do depilacji laserem

Zanim zdecydujemy się na usuwanie owłosienia laserem powinniśmy omówić to z lekarzem. Specjalista oceni przeszkody do wykonania zabiegu jakim jest depilacja laserowa Przeciwwskazania które mogą stanowić ograniczenie, to głównie choroby skóry, zaburzenia hormonalne czy nowotwory. Osłabiony chorobą organizm jest bardziej podatny na oparzenia po depilacji laserowej, powstawanie przebarwień czy stanów zapalnych. Depilacja laserowa a ciąża, czy można  wykonać zabieg? Jest to stan, który wyklucza wykonanie większości zabiegów kosmetycznych, dlatego również depilacja laserowa w ciąży jest niewskazana.

Przygotowanie do zabiegu

Depilacja laserowa jak się przygotować? Przed zabiegiem pacjenci nie powinni stosować produktów do pielęgnacji skóry z silnymi substancjami czynnymi, takimi jak retinoidy i kwasy. Te składniki czynią skórę bardziej wrażliwą na słońce i podrażnienia. Dodatkowo na tydzień przed depilacją powinniśmy zrezygnować z leków i ziół mających właściwości fotouczulające.

Pielęgnacja po depilacji

Po zabiegu jakim jest depilacja laserowa skutki uboczne pojawiają się rzadko. Po sesji zaleca się unikanie ekspozycji na słońce i zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. By uniknąć podrażnień, powinniśmy także zrezygnować z  kosmetyków, które mają w składzie alkohol bądź o działaniu złuszczającym. Do mycia używajmy łagodnych żeli o naturalnym pH, które nie wysuszają skóry.

Efekty depilacji laserem

Po pierwszej sesji zabiegu jakim jest depilacja laserowa efekty nie są jeszcze widoczne. Potrzeba dwóch lub trzech tygodni po pierwszym zabiegu, aby zobaczyć różnicę i 8-12 zabiegów, aby uzyskać pełny wynik. Od czasu do czasu, należy także wykonać zabieg przypominający, by włoski nie zaczęły odrastać.

Laserowa depilacja cena

Biorąc pod uwagę ilość sesji które są potrzebne, aby całkowicie zatrzymać wzrost włosów, nie jest to tani zabieg. Ale jeśli twoim marzeniem jest zawsze idealnie gładka skóra, to laserowa depilacja może być postrzegana jako długoterminowa inwestycja. Nie musisz już wydawać pieniędzy na tradycyjne środki do pozbywania się włosków, które również nie są tanie. Dodatkowo, salony kosmetyczne często oferują atrakcyjne pakiety, dla klientów kupujących kilka sesji jednocześnie, więc koniecznie zapytaj o specjalne oferty. Jeśli decydujesz się na zabieg jakim jest depilacja laserowa cena będzie zależała od wielu czynników. Depilacja laserowa koszt całkowity uzależniony jest od wybranej metody, partii ciała i ilości sesji potrzebnych by całkowicie pozbyć się owłosienia.

Zabieg jakim jest depilacje laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z nadmiernym owłosieniem, lub podrażnieniami spowodowanymi tradycyjnymi metodami pozbywania się włosów. Niestety istnieją przeciwwskazania do depilacji laserowej, jednak dla większości osób jest ona dostępna. Depilacja laserowa opinie ma dobre, jest ceniona głównie za wysoką skuteczność i bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o zabieg jakim jest  laserowa depilacja cena nie jest stała, jednakże po konsultacjach z doświadczonym specjalistą wykonującym zabieg, możemy poznać przybliżoną wartość wszystkich sesji.

Więcej o zabiegach na ciało i twarz na stronie Clinica Cosmetologica Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 2 =